top of page

HAKKIMIZDA

 Kulantaş Hukuk Bürosu, ulusal ve uluslararası şirketler, finansal kuruluşlar ve yerli/yabancı gerçek kişilere hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmetleri veren Ankara merkezli faaliyet gösteren bir hukuk bürosudur.

 

Hukuk büromuz, ticaret hukuku, şirketler hukuku, şirketlerin birleşme/bölünme ve devralmaları, İslami/ katılım finans hukuku , faizsiz tasarruf finansmanı uygulamaları danışmanlığı, sigorta hukuku, bankacılık ve finans hukuku, kooperatif hukuku ve kooperatifçilik uygulamaları danışmanlığı, sermaye piyasası hukuku , rekabet hukuku, tüketici hukuku , E-ticaret ve Kripto para hukuku, bilişim hukuku, ceza hukuku, iş ve sosyal güvenlik hukuku, idare ve vergi hukuku, kamu ihale ve özelleştirme hukuku, icra hukuku, ticari savunma araçları (Anti Damping )soruşturmaları ,uluslararası ticaret / gümrük, ithalat ve ihracat hukuku,  ulusal ve uluslararası tahkim konuları başta olmak  çeşitli hukuk dallarında  her türlü dava ve takip işlerinde hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir.

Ekibimizde bulunan avukatlarımızın ve danışmanlarımızın çoğunluğu eğitimlerinin önemli bir kısmını yurtdışında başta Birleşik Krallık ve İtalya’da prestijli üniversitelerde tamamlamış olup tüm avukatlarımızın yazılı ve sözlü İngilizce becerileri mükemmel seviyededir.

Kulantaş Hukuk yetkinliklerini, ticari teorik uygulamaları iyi analiz ederek hukuki bilgi ile bütüncül bir yaklaşımla müvekkillerine sunmayı sağlamaktadır.

Dinamik, genç ve uluslararası akademik çalışmaların tarafı olan yetenekli avukat kadromuzun yanında, ekibimizde danışmanlık aldığımız, emekli üst düzey bürokrat, akademisyen, ilahiyatçılardan oluşan araştırmacılar, bankacılık, sigortacılık ve finans sektöründe uzun süre üst düzey yöneticilik pozisyonlarında görevlerde bulunmuş tecrübeli iş dünyası temsilcilerinden oluşan danışman kadrosu bulunmaktadır. Bu bağlamda, Kulantaş Hukuk sektörel  saha deneyimlerinin, hukuki formasyonuna sahibi ekip dinamizmiyle buluştuğu ve gelişen iş dünyasının ihtiyaçlarına etkin cevap verebilen temel değerleri ve ilkelerinden taviz vermeden çalışmalarına devam eden bir hukuki danışmalık kurumudur. Bu yönleriyle de, Kulantaş Hukuk Bürosu şirketlerin, finans kuruluşlarının ve gerçek kişi müvekkillerinin hem ulusal hem de uluslararası nitelikteki tüm finansal ve hukuki işlerinin yürütülmesinde etkili ve güvenilir bir çözüm ortağıdır.
 

VİZYONUMUZ

Kulantaş Hukuk, Türk hukuk sektöründe yapılmayanı yaparak farklı hukuk alanlarında uzmanlaşmış ekibimiz ve danışmanlarımız ile ulusal yeteneklerini her alanda geliştirmenin yanında, uluslararası güçlü ve yaygın ağımızı kullanarak ülkemiz hukuk ekosistemine olumlu katkılar sunmak amacıyla; uluslararası hukuk büroları, meslek örgütleri ve düşünce kuruluşları ile Türk Hukuk sistemine katkı sağlayacak çözüm ortaklarıyla sürdürülebilir iş birliklerini  sağlamayı hedeflemektedir.

 

Bunu yaparken çağın gereklerine uyarak gelişen teknoloji ve dijital dönüşüm ilkelerinden etkin faydalanıp, müvekkillerimizin karşılaşacakları her türlü hukuki sorunlarında akıllarına gelecek ilk hukuk bürosu olmaktır.

MİSYONUMUZ

Kulantaş Hukuk Bürosu olarak Müvekkil çevremizi geliştirmek, ortaklıklarımızı kalıcı hale getirmek,  işbirliklerimizi çoğaltmak ve ekibimizi güçlendirmek hedefleri, bizim için hayati olsa da, Bizi farklı kılacak ve diğer hukuk büroları içerisinde bizi en iyisi yapmak için bu yaklaşımın yeterli olmadığına inanıyoruz.


Bunu sağlamak için yetkinliklerimizin ve eksiklerimizin farkındayız. Bizimle her etkileşimi ayırt edici kılacak tüm yeni yolları sürekli arıyoruz.

Bu yaklaşımla ekip arkadaşlarımız gerek mesleki formasyon yetenekleri ile gerekse uzmanlık alanlarındaki yetenekleri itibariyle çeşitli olmakla beraber tek bir ekip olarak çalışmayı önceliyoruz ve yaptığımız her şeyin merkezine müvekkillerimizi koyuyoruz.

 

Kulantaş Hukuk Bürosu’nun sağladığı hizmeti; gerek ulusal gerekse uluslararası hukuki taleplerin karşılanması ve iş ilişkilerimizin sürekliliğinin sağlanması için güncel hukuki ve finansal gelişmeleri yakından takip ediyoruz; böylece tespit ettiğimiz var olan hukuki veya finansal sorunlara etkili çözüm üretmek kadar, sorunların ortaya çıkmadan engellemesi için önleyici tüm tedbir ve önerileri ekibimiz ile ortaya koymayı amaçlıyoruz.

Müvekkillerimizin hukuki sorunlarını içselleştirerek benimsiyor, sonuç odaklı yaklaşıyor ve müvekkillerimiz adına liderlik etmeye, açık iletişim kurmaya ve her zaman birbirimizi teşvik etmeye inanıyoruz. Ve bunun hesabını ekibimiz içerisinde sürekli birbirimize veriyoruz.

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

  • Instagram
  • White LinkedIn Icon

Mesajınız için teşekkürler!

  • Whatsapp
bottom of page